MAKİNELERİMİZ

TÜM DÜNYADA

   
  "REFSAN olarak birinci hassasiyetimiz müşteri memnuniyetidir. Küresel faaliyetlerimizin tümünde bütün adımlarımızı bu hassasiyet doğrultusunda atarız. Varlık nedenimiz müşterimizdir ve yarattığımız memnuniyet bizim için en büyük ödüldür. REFSAN olarak büyüklüğümüzü dünyanın en önemli yerlerindeki satış noktalarımızın kalitesine borçluyuz. Her ürünümüzle işinizin kalitesini artırmak ve satış sonrası desteğimizle daima mutlu etmek için çalışıyoruz. Çünkü kuruluşumuzdan geleceğe uzanan köprüyü sizin memnuniyetinizle kuruyoruz."
 

30+ YILLIK TECRÜBE

Satış sonrası hizmetlerimiz ve eğitimlerimiz ile müşterilerimize her zaman yüksek kaliteli fırınlar ve seramik makineleri sağlamayı taahhüt ediyoruz.

kalite, inovasyon, satış sonrası hizmet

ÖZEL ÜRETİM ÖLÇÜLER & HER SEKTÖRE UYGUN MAKİNE VE FIRINLAR

STRATEJİMİZ VE DEĞERLERİMİZ

Her gün daha iyi olmak,
herkesin dahil olduğu gerçek kalitenin
önemli bir parçasıdır.
Yıllık planladığımız
hedef ve stratejilerimiz
geleceğimizi ve şirket
değerlerimizi şekillendirir.

 

1992 yılında kurulan ve Kütahya ilinde faaliyetlerine başlayan REFSAN, gelişen teknoloji ve ilerici vizyonu ile Türkiye ve dünya standartlarında bir marka olmayı başarmıştır.

REFSAN 3 dalda faaliyet göstermektedir.

ENDÜSTRİYEL SANAYİ FIRINLARI

30 – 1300°C arasındaki sıcaklıklarda Seramik, Çini, Porselen,

Cam, Dekor / Dekal, Isıl işlem, Tavlama, Altın Yaldız, Ramat ve Diş-Dental endüstrileri için fırın
üretimi yapılmaktadır.

SERAMİK & CAM SEKTÖRÜ MAKİNA VE EKİPMANLARI

 

Seramik ve cam sektöründe kullanılan makinaların
imalatı yapılmaktadır.

SERAMİK HOBİ MALZEMELERİ

 

Seramik ve Cam Sektöründe kullanılan tüm Hammaddelerin, Alet ve
Ekipmanların Satışının yapıldığı Türkiye'nin En Büyük Marketine sahiptir.

REFSANPRO, Endüstriyel Fırınların ve Seramik Cam Sektör Makinalarının tasarlandığı ve yapıldığı bir birimdir.

Tünel Fırın, Fincan Torna, Kamara Tip Fırınlar, Vakumlu - Vakumsuz Çamur İşleme Makinaları, Kurutmalar, Değirmenler, Mikserler, Filter Pres, Ram Pres...

REFSAN, gerek satış sonrası hizmetler, gerekse de müşteri taleplerine anında cevap veren danışmanlık ve destek ekibi sayesinde alanında sektör lideri konumundadır.

REFSAN, Türkiye de faaliyet göstermesinin yanı sıra, yurtdışındaki Şirketi REFSAN Georgia ve Hollanda da yerleşik REFSAN Holding B.V. ve Fransa, Rusya, Cezayir, Azerbaycan, Kuveyt, Kıbrıs bayileriyle; Türk Malı ürünlerini tüm dünyaya ulaştırmaya ve hizmet vermeye devam etmektedir.
REFSAN ailesi olarak biz, başarımızın arkasındaki temel gücün tecrübe ve ekip çalışması olduğunun farkındayız. Bu yüzden biliyoruz ki;
“Başarı Asla Tesadüf Değildir”.

REFSAN üretim tesisleri 3000 metrekare ve 5400 metrekarelik iki fabrikadaki kapalı alan içerisinde, toplamda 90 kişilik ekibiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

REFSAN, 2006 yılında Türkiye’nin ilk ve Tek Seramik Makine ve Malzeme marketini kurup halen de bu konuda liderliğini sürdürmektedir.

Online Satış konusunda A dan Z ye tüm ürünlerin bulunduğu sitemiz üzerinden de hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Türkiye’de neredeyse bütün Üniversitelerin, Halk Eğitim Merkezlerinin, Belediyelerin, Rehabilitasyon Merkezlerinin, Özel Okulların Komple Çini, Seramik, Cam Füzyon, Altın Yaldız Atölyelerini kuran firmamız müşterilerinden aldığı güç ile bu konudaki çalışmalarına devam etmektedir.

Tüm bunlarla beraber, REFSAN seramik sektöründe bir dünya markası haline gelen Japon Firması Nidec-Shimpo’nun 2008 yılından bu yana Türkiye distribütörlüğünü sürdürmektedir.

Bu bağlamda, Shimpo marka çömlekçi tornaları, çamur işleme makineleri, çamur açma makineleri gibi ürünlerin hem kendi mağazasında, hem de online mağazasında satışını gerçekleştirmektedir.

‏‏‏‏‏‏‏‏