REFSAN olarak birinci hassasiyetimiz müşteri memnuniyetidir. Küresel faaliyetlerimizin tümünde bütün adımlarımızı bu hassasiyet doğrultusunda atarız. Varlık nedenimiz müşterimizdir ve yarattığımız memnuniyet bizim için en büyük ödüldür.REFSAN olarak büyüklüğümüzü dünyanın en önemli yerlerindeki satış noktalarımızın kalitesine borçluyuz. Her ürünümüzle işinizin kalitesini artırmak ve satış sonrası desteğimizle daima mutlu etmek için çalışıyoruz. Çünkü kuruluşumuzdan geleceğe uzanan köprüyü sizin memnuniyetinizle kuruyoruz.

HAKKIMIZDA

Kuruluş : 1992
Şirket Haline Gelmesi : 1995
Perli Fabrika ( Otogar Arkası) Kapalı Alan : 3000 m2
1. Organize Sanayi Fabrika Açık : 13.000 m2 Kapalı Alan : 5400 m2
 Sermayesi : 3.300.000 TL.

 

1992 yılında kurulan ve Kütahya ilinde faaliyetlerine başlayan REFSAN, gelişen teknoloji ve ilerici
vizyonu ile Türkiye ve dünya standartlarında bir marka olmayı başarmıştır.

 

REFSAN 3 dalda faaliyet göstermektedir.

1. Endüstriyel Sanayi Fırınları : 30 – 1300°C arasındaki sıcaklıklarda Seramik, Çini, Porselen,
Cam, Dekor / Dekal, Isıl işlem, Tavlama, Altın Yaldız, Ramat ve Diş-Dental endüstrileri için fırın
üretimi yapılmaktadır.

2. Seramik ve Cam Sektör Makine Ekipmanları : Seramik Sektöründe kullanılan Makinaların
imalatı yapılmaktadır.

3. Seramik Hobi Ürünleri : Seramik ve Cam Sektöründe kullanılan tüm Hammaddelerin, Alet ve
Ekipmanların Satışının yapıldığı Türkiye'nin En Büyük Marketine sahiptir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REFSANPRO, Endüstriyel Fırınların ve Seramik Cam Sektör Makinalarının tasarlandığı ve yapıldığı bir birimdir.

Tünel Fırın, Fincan Torna, Kamara Tip Fırınlar, Vakumlu - Vakumsuz Çamur İşleme Makinaları, Kurutmalar, Değirmenler, Mikserler, Filter Pres, Ram Pres... 

REFSAN, gerek satış sonrası hizmetler, gerekse de müşteri taleplerine anında cevap veren danışmanlık ve destek ekibi sayesinde alanında sektör lideri konumundadır.

REFSAN, Türkiye de faaliyet göstermesinin yanı sıra, yurtdışındaki Şirketi REFSAN Georgia ve Hollanda da yerleşik REFSAN Holding B.V.  ve Fransa, Rusya, Cezayir, Azerbaycan, Kuveyt, Kıbrıs bayileriyle; Türk Malı ürünlerini tüm dünyaya ulaştırmaya ve hizmet vermeye devam etmektedir.

REFSAN ailesi olarak biz, başarımızın arkasındaki temel gücün tecrübe ve ekip çalışması olduğunun farkındayız.
Bu yüzden biliyoruz ki; “Başarı Asla Tesadüf Değildir”.

REFSAN üretim tesisleri 3000 metrekare ve 5400 metrekarelik iki fabrikadaki kapalı alan içerisinde, toplamda 80 kişilik ekibiyle çalışmalarını
sürdürmektedir.

REFSAN, 2006 yılında Türkiye’nin ilk ve Tek Seramik Makine ve Malzeme marketini kurup halen de bu konuda liderliğini sürdürmektedir. Online Satış konusunda A dan Z ye tüm ürünlerin bulunduğu sitemiz üzerinden de hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Türkiye’de neredeyse bütün Üniversitelerin, Halk Eğitim Merkezlerinin, Belediyelerin, Rehabilitasyon Merkezlerinin, Özel Okulların Komple Çini, Seramik, Cam Füzyon, Altın Yaldız Atölyelerini kuran firmamız müşterilerinden aldığı güç ile bu konudaki çalışmalarına devam etmektedir.

Tüm bunlarla beraber, REFSAN seramik sektöründe bir dünya markası haline gelen Japon Firması Nidec-Shimpo’nun 2008 yılından bu yana Türkiye distribütörlüğünü sürdürmektedir. Bu bağlamda, Shimpo marka çömlekçi tornaları, çamur işleme makineleri, çamur açma makineleri gibi ürünlerin hem kendi mağazasında, hem de online mağazasında satışını gerçekleştirmektedir.

27.05.2022 RefsanPro kuruldu..

 

 

"REFSANPRO"
"ENDÜSTRİYEL FIRIN SANATKÂRI"